Майстер-клас у Лисянському НВК
Минулого тижня у Лисянському НВК був проведений майстер-клас із теми «Форми організації інтерактивного навчання в «Акме-школі». Епіграфом заняття стали слова з Концепції «Нова українська школа»: «Нова школа потребує нового вчителя, який зможе стати агентом змін».
Учителі природничо-математичного циклу презентували колегам шкіл району можливості використання на різних етапах уроку короткофокусних проекторів та SMART- дошки.
Про хімічні властивості речовин та штучні і синтетичні волокна йшла мова на уроках хімії у 7-А та 11 класах (вчителі Волошина С.В., Козак Л.В.). Семикласники через демонстраційні досліди переконалися, що в результаті хімічних реакцій різних речовин може випадати осад, виділятися газ, тепло, спостерігається світіння. А одинадцятикласники презентували свої творчі проекти та вчилися виготовляти штучні волокна, перевіряти їх дію на розчини кислоти та лугу.
Учні 6-А класу на уроці біології (вчитель Грушова Л.А.) «шукали» зниклі вегетативні органи рослин. Вони вміло використовували можливості SMART- дошки: підбирали біологічні поняття до малюнків; «чарівною» рамкою відгадували листки різних рослин; виготовляли тимчасові мікроприпарати і розглядали внутрішню будову листка під мікроскопом, демонструючи це на екран.
На криголамі «Наука» на острів Тертя «відправилися» учні 7-Б класу (вчитель Котляр В.М.). Діти мали можливість ознайомитися не тільки з різними видами тертя, які демонструвала вчитель, а й з різними амплітудами коливання даної сили в ході проведення досліду, графіки яких з’являлися на екрані.
На уроці геометрії у 9-Б класі (вчитель Шандригось Н.В.) учні поглибили свої знання з обчислення площі різних трикутників, підбираючи для цього необхідні формули; проводили обчислення різноманітних тіл, які складалися з багатьох трикутників.
Завершився майстер-клас уроком географії у 7-А класі (вчитель Горбач Л.В.). Семикласники показали свої знання карти Північної Америки; розпізнавали окремі географічні об’єкти за обрисами; наносили корисні копали.
Можливості використання нового обладнання вчителі природничо-математичного циклу вже демонстрували своїм колегам під час Різдвяних зустрічей на початку січня 2018 році, а на майстер-класі показали, як це відбувається в ході освітнього процесу.