Участь у міжнародному дослідженні Pisa
У 2016 році Україна долучилася до участі в Програмі міжнародного оцінювання учнів – PISA. Це дослідження має на меті порівняти освітні системи близько 80 країн світу шляхом вимірювання читацьких, математичних і природничо-наукових компетентностей 15-річних підлітків з різних країн і вивчення факторів, що впливають на їхнє успішне навчання. . А цього року, у квітні-травні, буде проходити основний етап дослідження, у якому візьмуть участь 15-річні підлітки з 251 закладу освіти з усіх куточків нашої держави. Серед цих закладів є наш НВК. За попередніми даними в тестуванні братимуть участь учні 2002 року народження протягом 24-26 квітня.
- 2016 році Україна долучилася до участі в Програмі міжнародного оцінювання учнів – PISA. Це дослідження має на меті порівняти освітні системи близько 80 країн світу шляхом вимірювання читацьких, математичних і природничо-наукових компетентностей 15-річних підлітків з різних країн і вивчення факторів, що впливають на їхнє успішне навчання.
Упродовж 2016-2017 років Український центр оцінювання якості освіти, на який покладено підготовку й проведення цього дослідження в Україні, провів велику роботу з підготовки й апробації матеріалів дослідження, навчання персоналу для його проведення, інформування освітян і громадськості стосовно специфіки PISA та важливості її результатів для нашої держави. А цього року, у квітні-травні, буде проходити основний етап дослідження, у якому візьмуть участь 15-річні підлітки з 251 закладу освіти з усіх куточків нашої держави.
Хочемо повідомити Вам, що Ваші син та/або донька потрапили до вибірки тих, хто братиме участь у цьогорічному дослідженні. Вони проходитимуть тестування разом із деякими іншими своїми однокласниками у своєму закладі освіти. Включення саме цих учнів до вибірки стало результатом комп’ютерного рандомізованого (випадкового) відбору з усією сукупності 15-річних учнів України. Під час відбору учасників комп’ютерна система враховувала тип населеного пункту, де знаходиться заклад освіти, тип закладу освіти, кількість учнів у закладі освіти та стать майбутніх учасників дослідження. Таким чином, потрапляння Ваших сина та/або доньки до вибірки є свідченням того, що саме такий учень / учениця потрібний/а для того, щоб уся сукупність 15-річних підлітків України була представлена в дослідженні рівномірно за типами населених пунктів, типами й розмірами закладів освіти, статтю. Разом із Вашими сином та/або донькою до вибірки потрапили ще майже 6500 учнів / учениць з усіх регіонів нашої держави. Саме ці 6500 учнів / учениць будуть представляти всіх українських 15-річних підлітків (а це приблизно 300 000 осіб!).
Сподіваємося, що для Вас і Ваших сина та/або доньки це велика честь – представляти всіх українських 15-річних підлітків на рівні міжнародного дослідження. Водночас хочемо звернути Вашу увагу на те, що участь у цьому дослідженні – це ще й велика відповідальність, адже від того, наскільки серйозно й відповідально Ваші син та/або донька поставляться до виконання завдань тесту й заповнення анкети, які їм буде запропоновано в день тестування в школі, залежатиме те, наскільки точні й об’єктивні дані будуть отримані за підсумками дослідження, а отже, те, наскільки корисними стануть ці дані для вітчизняних освітян у їхньому прагненні підвищити якість середньої освіти.
З огляду на це звертаємося до Вас із проханням ознайомитися зі специфікою дослідження PISA, поспілкувавшись із керівництвом закладу освіти, який відвідують Ваші син та/або донька, або звернувшись до інформаційних матеріалів про дослідження на сайті PISA в Україні за посиланням: pisa.testportal.gov.ua. Це допоможе Вам зрозуміти цілі й завдання PISA та цінність цього дослідження для покращення освіти в Україні. Водночас закликаємо Вас поспілкуватися зі своїми сином та/або донькою й обговорити з ним / нею важливість відповідального ставлення до участі в дослідженні, мотивувати його / її до виконання всіх завдань у тесті, які зможе, і надання відповідей на всі питання анкети.
Повідомляємо Вам, що результати тестування й анкетування Ваших сина та/або доньки будуть анонімними: до них не матиме доступу ніхто в закладі освіти або в органах управління освітою. Результати тестування й анкетування оброблятиме комп’ютер.
Ми дуже цінуємо те, що Ваш син та/або донька стали учасниками дослідження! Це допоможе нам з’ясувати об’єктивний стан вітчизняної середньої освіти й дасть змогу в подальшому визначити можливості підвищення її якості. Спільними зусиллями ми зробимо нашу освіту цікавою, якісною й конкурентноздатною!
національний координатор PISA-2018 в Україні Тетяна Вакуленко