Гордість Лисянського НВК
Із 19 по 24 квітня 2018 року у м.Києві проходив ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, у якому брали участь учениці нашого закладу – Гнатенко Альона (10-Б клас), Савінова Юлія (11 клас), які в районі, а 18 лютого – в області зайняли перші місця. Підготовка до ІІІ етапу була тривалою, готували їх досвідчені педагоги: Горбач Л.В. – вчитель географії, Савінова С.В. – вчитель історії та правознавства.
Багато зусиль потрібно було докласти, щоб представити на високому рівні роботи: «Сучасний стан підземних вод смт Лисянки» (Гнатенко Альона), «Внесок уродженців Лисянщини в розвиток української та світової науки» (Савінова Юлія). Адже інші учасники з різних областей України (а їх було 1500 осіб, які брали участь у 64 секціях МАН) також були добре ерудовані, компетентні, дехто з них у ІІІ етапі уже неодноразово захищав свою науково-дослідницьку роботу у вибраній секції. Тому конкуренція була великою.
Ось як діляться конкурсанти своїми враженнями: «Нас зустріли гостинно у Центрі культури і мистецтв НТУУ «КПІ», де відбулася реєстрація. В урочистій атмосфері перед учасниками виступили з привітаннями прем’єр - міністр України Гройсман, міністр освіти й науки Л.Гриневич, президент Малої академії наук С.Довгий, лауреат Нобелівської премії Франції Жюль Офман. Відмітили, що 2018 рік знаменний тим, що Малій академії наук присвоєно статус Центру ЮНЕСКО.
З усіма учнями і керівниками були проведені такі заходи: лекції, майстер-класи, коучинг - тренінги. Випробування проходили в Інституті Міжнародних відносин університету ім.Т.Г.Шевченка. Кожному учаснику потрібно було пройти три етапи: перший – заочне оцінювання наукових робіт; другий – написання контрольної роботи з базових дисциплін; третій захист науково-дослідницької роботи. Найважливіший етап – це написання контрольних робіт, які були складні, і багато питань виходили за рамки шкільної програми.
Беручи участь у конкурсі, ми отримали багато позитивних емоцій, насамперед тому, що потрапили на такі випробування, познайомилися з багатьма учасниками, вчителями. Треба відзначити, що більшість конкурсантів – хлопці, і отримали перемоги саме вони. Ми зрозуміли, що є нам над чим працювати, не зупинятися на досягнутому».
Світлана Володимирівна додала, що рівень оцінювання учасників був дуже високий, адже у багатьох учнів науковими керівниками були ректори, доценти, вчителі, які мають високі педагогічні та наукові звання; а також багато учасників – це переможці Всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін.
Людмила Володимирівна звернула увагу на досконалу організацію конкурсу. Так за учасниками кожної області були закріплені студенти університету, які допомагали проводити випробування. Проживали учні в санаторії «Жовтень» (Конче – Заспа). Робочий день тривав до 11 години вечора, тому в кімнати поверталися втомлені, але з новими враженнями, радісні.
Альона і Юлія були нагороджені дипломами Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук та Малої академії наук за підписами Л.Гріневич, Б.Патона, С.Довгого.
Участь учнів у конкурсі-захисті МАН показала, що вони є конкурентноспроможними і можуть представляти не тільки наш заклад, район, а й область на Всеукраїнському рівні.
Заступник директора НВК
Гопик О.І.