Новини проекту
З Днем Соборності України!
Новорічні знижки!
Учням заборонено відвідувати школи з 8-го по 24-е січня 2021 року
РОЗПОЧАВ РОБОТУ TELEGRAM-БОТ!
Онлайн-тренінг «Використання платформи Е-SCHOOLS в освітньому процесі»
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 527 чоловік
    
Новини
В Україні зникне старша школа: які будуть зміни
Чт, 25 Лют 2021 10:29:41
МОН визначило допустиму кількість уроків для учнів 5-9 класів
Пн, 22 Лют 2021 10:02:40
13 освітніх онлайн-платформ з безкоштовними курсами англійською та українською
Чт, 18 Лют 2021 09:23:42
Створення тестів для онлайн-навчання: огляд платформ
Вт, 16 Лют 2021 10:25:38
Камери автофіксації порушень ПДР отримали нову функцію
Вт, 16 Лют 2021 10:21:43

Майстер-клас у Лисянському КОЗ

Дата: 7 грудня 2018 о 13:41
238 переглядів

28 листопада в Лисянському КОЗ був проведений майстер-клас із теми «Використання біоадекватних технологій в освітньому процесі». Епіграфом до семінару стали слова відомого режисера К. Станіславського: «Слово – не просто звук, а засіб збудження образів… Слухати – означає бачити те, про що говорять, а говорити – означає малювати зорові образи». Так, саме біоадекватні технології дають змогу сприймати навчальний матеріал усіма органами людського чуття.
Майстер-клас був проведений для учителів української мови та літератури і вчителів зарубіжної літератури.
Учні 7-А класу з учителем Коломієць Л.С. узагальнили та систематизували вивчений матеріал із теми «Дієслово». Урок був проведений у формі уявної подорожі на ярмарок. Учитель використала різні форми роботи: учні визначали дієвідміну, добирали особові дієслова, дієслова у початковій формі, визначали вид, писали міні-твори, вибірковий і розподільні диктанти. На ярмарку семикласники «відвідали» 5 лавок – «Українські обереги», «Рушники», «Народні умільці», «Українські страви», «Криниця мудрості». У кожній із них на них чекали завдання з дієсловами.
Використовуючи біоадекватні технології, учитель провела релаксацію, де із закритими очима діти розпізнавали запахи ярмарку.
На уроці зарубіжної літератури, який провела учитель Кучер Н.В. у 9-А класі, всі присутні потрапили до поетичної вітальні, адже тема уроку «О.С. Пушкін. Тема кохання та призначення мистецтва у віршах «Я пам’ятаю мить чудову …», «Я вас кохав …», «Я пам’ятник собі поставив незотлінний».
Велике враження справило театральне дійство, коли учениці, наслідуючи моду І половини ХІХ століття, виступили в ролях Катерини Бакуніної, Анни Керн, Кароліни Собанської, Наталії Гончарової. А вірш «Я пам’ятаю мить чудову …» звучав не тільки мовою оригіналу, а й українською, німецькою, англійською. Зачарували присутніх романси, написані на вірші поета.
Використовуючи біоадекватні технології, вчитель запитувала школярів, із яким смаком, кольором, асоціюється в них слово «кохання», яке воно на дотик.
Урок-побачення з української літератури у 10-Б класі з теми «Любовна лірика Івана Франка. «Зів’яле листя», «Ой ти, дівчино, з горіха зерня…», «Чого являєшся мені у сні?..» провела вчитель Лясковська Р.Ю. Мотивацією до уроку послужила біла хризантема в руках Руслани Юріївни. Учитель запитала в учнів про аромат квітки. Всі прийшли до висновку, що запах у хризантеми гірко-солодкий. Такою ж була і любовна лірика Івана Франка. Протягом усього уроку простежувалося філософське осмислення творчості поета. Розвиваючи уяву і фантазію, учитель запропонувала зігріти і оживити зів’яле листя, або ж, без зусиль, розділити горіх і вийняти зерня. Цим самим підводила учнів до думки, що в реальному житті у відносинах між людьми не все так просто.
У ході уроку «відбулося три побачення» із героїнями любовної лірики Івана Франка - Ольгою Рошкевич, Юзефою Дзвонковською, Целіною Журовською та прес-конференція з «дружиною» поета – Ольгою Хоружинською.
Ліричність поезії підкреслили романс «Ой ти, дівчино, з горіх зерня…» у виконанні Анатолія Солов’яненка та пісня «Чого являєшся мені у сні?..» у виконанні Віталія Козловського.
Урок закінчився флешмобом «Я тебе люблю».
Справжній майстер-клас із учителями зарубіжної літератури провела учитель – методист Левківська Т.І. У її творчій майстерні колеги з шкіл району навчалися декорувати предмети побуту за технологією декупаж та виготовляти новорічні листівки.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.